חיפוש פנימי

כולנו חיים את חיינו במטרה להיות מאושרים, למצוא את יעודנו, להיות מסופקים בכל מה שאנו עושים, למצוא זוגיות ולהקים משפחה, להיות הורה טוב, בן זוג ראוי וילדים טובים להורינו. הרבה פעמים החיים נושאים אותנו על גבי כנפיהם, ואנו כאילו זורמים לאן שהרוח נושבת ולוקחת אותנו. ישנם אנשים ביננו שעבורם כל זה טוב נעים ונכון, אבל לא מספק. מהצד אחרים יגידו שהם לא מרוצים ממה שיש להם, או שהם כפויי טובה על כל הטוב והשפע שניתן להם משמיים. רוב האנשים לא יבינו זאת, אבל אנשים שמשהו בתוכם אינו שלם, אינו מתמלא משום דבר, ממש חור שחור, שהכול נשאב אליו ושום דבר לא יוצא ממנו. באנשים אלו מתעורר משהו פנימי שלא נותן מנוח, והחיים עוברים בחיפוש פנימי קבוע. בנוסף לבלבול האישי, לרוב אנשים אלו יהיו די מתבודדים למרות שיכולים להיות בהחלט מאד מעורבים בחברה, אבל בתוך תוכם נמצאים לבד עם מחשבותיהם הלא שגרתיות.

לרוב הם לא מוצאים אנשים דומים להם שיכלו לחלוק רעיונות, הרגשות ולשתף מתוך עולמם, שנראה סבוך ויחיד במינו. מתוך תוכם הם יודעים שיש משהו נוסף מעבר לכל מה שגלוי דרך חושינו, בטוח יש משהו נסתר שצריך פשוט לגלות אותו, איזה יעוד נסתר או משמעות אמיתית לחיים. ישנם אנשים שזה פשוט לא נראה להם הגיוני שהחיים הם רק לחיות, להתרבות, לעבוד קשה מרבית חיינו ואז למות. בטוח יש משמעות ומטרה לחיינו.


ככל שהם עוברים דבר או שניים בחייהם, הם מגלים שיש אנשים רבים כאלו, שלא מסתפקים בשגרה הרגילה של החיים. המנוע הפנימי הזה מושך אותם לחפש ולחפש וכמו שאומרים – כשהתלמיד מוכן המורה מגיע. הדבר המופלא בנו האנושות, שכולנו כל כך שונים אחד מהשני, כולנו מיוחדים מאד ולכולנו נקודה מיוחדת שמחפשת מילוי מיוחד, לנקודה הזו קוראים הנקודה שבלב. אותה נקודה קטנה שמשגעת אותנו, לא תפסיק לדחוף ולהניע עד שנמצא את המילוי המתאים, אותו מילוי שנסתר מאיתנו, שלא קיים בחומר שחושינו קולטים, אותה נקודה באה ממקום אחר, היא חלק אלוקי , היא קיימת אומנם אצל כולנו אבל לכל אחד היא מתעוררת בזמן אחר ובעוצמה אחרת. ואם תשאלו איך נדע שמצאנו את אשר חיפשנו, התשובה פשוטה מאד, אתם תדעו זאת בכל תא ותא בגופכם.